Předání nástěnných maleb ve speciální MŠ Korálek v Kladně.

Nástěnné malby nejen v nemocnicích

Předání nástěnných maleb ve speciální MŠ Korálek v Kladně.

Nástěnné malby nejen v nemocnicích
Nástěnné malby nejen v nemocnicích
Nástěnné malby nejen v nemocnicích

Projekty

Dne 5.května 2014 proběhlo v rámci "Nových projektů" s ČSOB Pojišťovnou slavnostní předání nástěnných maleb. Tentokráte ve speciální MŠ Korálek v Kladně. Ve spolupráci s vedoucí učitelkou Kateřinou Šíchovou a vedením školy zde vzniknul unikátní projekt "Živá malba", který zaštiťuje Mudr. David Kasal – primář dětského oddělení chrudimské nemocnice a poslanec PSP ČR. Podstatou je spojení dekorativních a didaktických prvků do jednoho celku. Za ČSOB Pojišťovnu se zúčastnila ředitelka superagentury paní Dana Mrázková, která přislíbila další spolupráci na tomto projektu, stejně jako spisovatelka Bára Nesvadbová. Ta je patronkou a během předání připravila pro děti z Korálku autorské čtení své pohádkové knížky. O hudební doprovod se postaral Aleš Březina alias Almela. Tento kytarista působil v kapelách Anety Langerové, Michala Hrůzy, Fotolab, atd. Velké poděkování patří dětem a pedagogům z Korálku, kteří při této příležitosti předvedly krásné hudební vystoupení. Na reportáž z této akce se můžete podívat níže. Zde si můžete přečíst článek z kladenského deníku.

V roce 2014 jsme v rámci nových projektů zahájili spolupráci s ČSOB Pojišťovnou. Jako první jsme připravili pro chrudimskou nemocnici výzdobu čekárny pohotovosti, dvě nástěnné malby v prostorách nemocniční kavárničky, závěsnou dekoraci a úpravu povrchu nástěnných maleb na lůžkové části dětského oddělení. Patronkou nových projektů se stala známá česká spisovatelka Bára Nesvadbová. Ke slavnostnímu předání došlo v pondělí 3. února za účasti zástupce ČSOB Pojišťovny Michala Doležala, primáře dětského oddělení a poslance MUDr. Davida Kasala, ředitele chrudimského archivu Mgr. Ivo Šulce, šéfredaktorky chrudimského deníku Romany Netolické a dalších hostů. Součástí programu byla beseda a autorské čtení Báry Nesvadbové s maminkami a dětmi. Z celé akce si můžete prohlédnout obrazovou reportáž z chrudimského deníku, video od Jardy Černého, fotografie Martina Škrlíka, článek z chrudimského deníku či reportáž z Českého rozhlasu Pardubice. Chttěli bychom touto cestou poděkovat i zaměstnancům nemocnice za pomoc a spolupráci při realizaci projektu. Obzvláště pak paní Olině Šormové.

Přečtěte si článek Chrudimského deníku věnovaný živé malbě ve speciální ZŠ v Praze Lužinách.

Poslechněte si rozhovor s Liborem Škrlíkem, moderovaný Jolanou Voldánovou, na Českém rozhlasuŽivá malba ve speciální ZŠ v Praze LužináchNástěnné malby v Korálku v KladněLibor Škrlík

606 241 837

+420 606 241 837 - info@skrlik.cz

Husova 1132, Chrudim 537 01

Šipka

© 2013 Libor Škrlík | Web vytvořila moje GRAFIKA